Na tej stronie znajdziecie listę blogów i książek, które czytam regularnie i polecam. Ogrom wiedzy i inspiracji, sprawdźcie sami!

Uwaga: Niektóre z poniższych linków to. Linki afiliacyjne. Kliknięcie nic Cię nie kosztuje, ale mi może pomóc. Jeśli zdecydujesz się zakupić dany produkt, to zarobię na tym drobną prowizję. Jest to jedna z form mojego zarabiania. Jeśli potrzebujesz danego narzędzia i chcesz mnie wesprzeć, wystarczy, że zakupisz polecony tu przeze mnie produkt.

Polskie blogi:

 

Jakoszczędzaćpieniądze – strona Michała Szafrańskiego blogera i podcastera publikującego materiały z dziedziny finansów osobistych, ale nie tylko. To Michał był osobą, która niejako zainspirowała mnie do rozpoczęcia podcastowania. Na jego blogu znajdziecie wiele przydatnych porad, które pomogą wam zostać finansowym ninją. Wart uwagi jest również jego podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy.

Mała Wielka Firma – to blog, ale również podcast, za którego sukcesem stoi Marek Jankowski. Dzięki wiedzy, którą dostarcza Marek, możecie nauczyć się jak prowadzić własną firmę, wypromować ją zarówno w internecie jaki i offline. Mała Wielka Firma to niezbędnik dla każdego przedsiębiorcy, a także wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biznesie w przyszłości.

Liczy się wynik – to blog założony przez Bartka Popiela, z którego dowiesz się m.in. jak zwiększyć swoją produktywność czy jak szybko się uczyć. Bartek ma w swojej ofercie kilka kursów, z których możesz skorzystać. Podobnie jak Michał i Marek, Bartek jest jednym z tych influencerów, od którego warto się uczyć.

 

Zagraniczne blogi:

 

SmartPassiveIncome – to strona prowadzona przez Pata Flynn. Pat jest blogerem i podcasterem, który dzieli się swoją wiedzą na temat marketingu afiliacyjnego, budowania marki, blogowania czy podcastingu. Również on ma w ofercie wiele przydatnych kursów i ebooków. Część z nich jest darmowa, więc jeśli nie jesteś przekonany, możesz przed zakupem sprawdzić wiele darmowych materiałów, które oferuje Pat.

Goins, writer – blog i podcast prowadzony przez Jeff Goins’s autora książek i trenera. Jeff uczy jak doskonalić swoje umiejętności pisarskie. Dotyka zarówno tematyki pisania książek, jak i skutecznych metod copywriterskich.

Zen Habits – to po prostu trzeba przeczytać, Leo Babauta wdraża nawyki zaczerpnięte z Zen do codziennego życia. Gorąco polecam.

 

Książki

 

Wkrótce pojawi się odcinek podcastu, w którym opowiem o książkach, które są dla mnie najważniejsze i które w jakiś sposób wpłynęły na moje życie. Tutaj dzielę się tylko, krótkim opisem.

Bogaty ojciec, Biedny Ojciec – Robert Kiyosaki – pierwsza biznesowa książka, którą przeczytałem w moim życiu, która była dla mnie objawieniem. Dzięki niej zrozumiałem, jakie są różnice w myśleniu bogatych i biednych ludzi, a także ogólny pomysł co zrobić, aby należeć do tej pierwszej grupy. Ktoś może powiedzieć, że książka jest naiwna. Jednak nie zmienia to faktu, że dostarcza wystarczająco dużo wiedzy i inspiracji, żeby zmienić czyjeś życie.

 

 

 

Inteligentny Inwestor – Benjamin Graham – kolejna książka, która zmieniła moje życie. Tym razem jednak mocno osadzona w realiach rzeczywistości. Graham uczy o strategii długofalowego inwestowania, która pozwoli ci na odpowiednie ulokowanie swoich oszczędności. Napisana w bardzo przystępny sposób tak, aby nawet osoba niezwiązana w żaden sposób z branżą finansową mogła ją zrozumieć. Jest to swego rodzaju biblia dla każdego inwestora.

 

 

 

Zasady wywierania wpływu na ludzi – Robert Cialdini – książka, która nauczy cię jak wpływać na ludzi. Jakie mechanizmy psychologiczne kryją się w naszych głowach i co pomoże nam w komunikacji z innymi. Robert podaje wiele przykładów z życia dzięki, którym łatwiej jest zrozumieć zawiłości ludzkiego rozumowania. Niezbędnik dla wszystkich zainteresowanych psychologią czy marketingiem.

 

 

 

Dzieci Szczęścia – Hermann Scherer – Kolejna genialna książka, którą przeczytałem w odpowiednim momencie życia, gdy tego naprawdę potrzebowałem. Dzięki książce być może dostrzeżemy choć jedną szansę na sukces i szczęście. Jeśli po przeczytaniu tej książki nie ruszysz się do działania, to już chyba nic nie może ci pomóc.

 

 

 

 

Subtelnie mówię Fuck – Mark Manson – najlepsza książka, jaką przeczytałem w 2018 roku. Porusza ważny temat ustawiania sobie życiowych priorytetów i mierzenia ich. Napisana w bardzo przystępny sposób i ze świetnym humorem.

 

 

 

 

Sztuka Wojny – Sun Tzu – chyba nie ma człowieka, który po przeczytaniu tej książki nie poleca jej innym. Strategia wojenna opisana w prostych słowach, którą można zaimplementować w każdym obszarze swojego życia. Pozycja, którą absolutnie każdy powinien mieć w swojej biblioteczce.

 

 

 

 

4 Godzinny tydzień Pracy – Tim Ferris – Tim zdradza nam sekrety efektywnej pracy. Pokazuje jak automatyzuje i outsourcuje zadania. Jeśli marzysz o tym, aby prowadzić własny biznes i jednocześnie nie chcesz harować 100 godzin tygodniowo, jest to książka, którą powinieneś przeczytać.

 

 

 

 

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – Dale Carnegi – to niemal podręcznik komunikacji. Idealna książka dla wszystkich tych, którzy chcą znacząco ulepszyć swoje umiejętności komunikacji. Dale każdą z technik opisuje na przykładach wziętych z życia codziennego, co sprawia, że łatwo ją zrozumieć i zaimplementować opisane praktyki we własnych relacjach z innymi.

 

 

 

Zaufaj mi, jestem kłamcą – Ryan Holiday – książka, która odkrywa sekrety działania mediów internetowych. Dzięki niej dowiesz się, jak wykorzystując media, możesz zwiększyć świadomość swojej marki. Ryan udziela w niej wielu cennych wskazówek i opisuje działania marek, które z nim współpracowały i co dzięki temu osiągnęły.

 

 

 

 

Finansowy Ninja – Michał Szafrański – podręcznik finansów osobistych dla dużych i małych. Książka, którą powinien przeczytać każdy, komu nie jest obojętny temat pieniędzy. Michał w prosty sposób objaśnia jak zarządzać domowym budżetem, jak radzić sobie z długami, czy jak rozsądnie wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie.