Na tej stronie znajdziecie listę narzędzi, tylko tych, które używam lub używałem i polecam. Jest to moja subiektywna lista najlepszych dla mnie produktów. Niektóre z nich zostaną szerzej opisane w artykułach na blogu lub podcaście. Przetestowałem dziesiątki różnych narzędzi i dziesiątki książek. Pomyślałem, że tego typu lista może ci się przydać przy wykonywaniu własnych projektów. Jeśli lista ta ci się podoba kliknij “lubię to” lub daj mi o tym znać w wiadomości mailowej.

Uwaga: Niektóre z poniższych linków to. Linki afiliacyjne. Kliknięcie nic Cię nie kosztuje, ale mi może pomóc. Jeśli zdecydujesz się zakupić dany produkt, to zarobię na tym drobną prowizję. Jest to jedna z form mojego zarabiania. Jeśli potrzebujesz danego narzędzia i chcesz mnie wesprzeć, wystarczy, że zakupisz polecony tu przeze mnie produkt.

Idea Bank – świetny bank dla przedsiębiorców. Intuicyjna platforma IdeaCloud, prosta aplikacja na telefon. Przyzwoicie oprocentowane lokaty i darmowe konto. Wszystko, czego potrzebuje na ten moment.

Play – mój operator komórkowy. Jeszcze nigdy nie zawiodłem się usługami tej firmy. Tanio i bardzo solidnie.

Evernote – elektroniczny notatnik, do którego dostęp możesz mieć z telefonu, tabletu czy aplikacji internetowej. Korzystam z darmowego konta, ale to wszystko, co jest mi potrzebne.

Dropbox – najwygodniejsza w użytkowaniu chmura internetowa, w której trzymać możesz swoje dokumenty, zdjęcia, filmy i wiele więcej. W tym przypadku również korzystam z darmowej wersji, jednak przez lata użytkowania uzbierałem całkiem pokaźną liczbę gigabajtów. Ty też możesz to zrobić polecając dropbox swoim znajomym.

Buffer – narzędzie, które ułatwia mi planowanie postów w social mediach.

Doddle – świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy często umawiają się na spotkania biznesowe.

Zenbox.pl – hosting, z którego obecnie korzystam, bardzo solidne narzędzie, relatywnie tanie, świetna obsługa klienta.

Spreaker – hosting audio, dom dla mojego podcastu. Jedno z najciekawszych rozwiązań, jakie znalazłem. Solidny konkurent dla Libsyn.

WordPress – najlepsza platforma blogowa, z czystym sercem mogę polecić każdemu. Prosta i intuicyjna nawet dla laika.

Mailchimp – narzędzie, które pozwala mi na obsługę newslettera, którego do was wysyłam. Intuicyjny interfejs i rozsądne opłaty.

Sklepy internetowe, które polecam

Google Podcasts – mój nowy sposób słuchania podcastów. Nareszcie prosta aplikacja na androida, za pomocą której możecie słuchać “Dlaczego nie? – Podcast”.

Pluginy do wordpress:
  • seo yoast
  • pretty links
  • Sucuri Security
  • Power press
  • Aksimet ant-spam
  • up prev
  • Wp smush
  • Wp edit
  • blog vault